+38 (097) 892-87-87
Особистий кабінет

Міжнародний жіночий день

8 березня – Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир, встановлений рішенням ООН в 1975 році на згадку про кульурні, політичні та соціально-економічні досягнення жінок. Також темою цієї дати є рух за права людини, виокремлюючи права жінок, привертаючи увагу  до таких питань, як гендерна рівність, сексизм, репродуктивні права та насильство щодо жінок.

Саме цього дня 1857 року працівниці фабрик у Нью-Йорку вийшли на демонстрацію за жіночі права. Вони хотіли отримати рівну оплату праці з чоловіками та знижений робочий день (від 16 до 10 годин). Активістки також намагалися привернути увагу суспільства до питань отримання жінками освіти, можливості голосувати й покращення умов праці. Завдяки цим демонстраціям по всьому світу почали з’являтися жіночі профслілки.

Через понад пів століття (28 лютого 1908 року) знову ж таки у Нью-Йорку відбувається ще один мітинг робітниць. Тоді на вулицях міста зібралося понад 15 тисяч жінок. Через два роки після цього у Копенгагені відбулася друга Міжнародна конференція жінок, які працюють. Саме тоді висунули ідею святкувати Міжнародний жіночий день на світовому рівні. Головною метою свята жінки назвали боротьбу за права жінок.

Тож цей день не про квіти і подарунки, а про важливість боротьби за права жінок та створення здорового, рівного та незламного суспільства.

    Замовити підключення