+38 (097) 892-87-87
Особистий кабінет

Обладнання

Щоб отримати можливість користуватися інтернетом в квартирі, приватному будинку або офісі, необхідно організувати канал зв’язку між постачальником послуги і абонентом. Зазвичай це робиться з використанням оптоволоконного кабелю за технологією FTTH. Широкосмугові з’єднання можуть складатися з оптичних мереж активного (AON) або пасивного (PON) характеру. Останнім часом в більшості випадків перевага віддається пасивним мережам.

Важлива відмінна риса PON – це використання мінімуму активних пристосувань. Фактично це OLT (оптичний лінійний термінал) у провайдера і абонентський (ONU) у приймаючої сторони – абонента. Іншими складовими мережі є оптичні дільники і кабель.

Абонентські термінали ONU – це

Optical Network Unit, що в перекладі з англійської означає оптична мережева одиниця “онушка» або “ОНУ” – всі ці терміни використовуються для позначення ONU. Цей пристрій встановлюється у абонента. З його допомогою здійснюється підключення оптичного волокна абонента до мережі постачальника телекомунікаційних послуг за технологією EPON або GPON.

ONU також:

  • приймає інтернет-трафік і передає його;
  • перетворює світловий оптичний сигнал в електричний і передає назад.

Він являє собою прилад незначних розмірів, укладений в корпус з пластика або металу. Він забезпечений вхідними портами, через які приймається і передається інформація. Через оптичний порт здійснюється підключення до PON, а через інші мідні – до обладнання абонентів за допомогою витої пари.

Принцип роботи ONU

Вся система працює наступним чином. У передавальної сторони знаходиться центральний термінал OLT (Optical line Terminal). Від нього на “ОНУ ” надходить оптичний сигнал, який апарат перетворює в електричний. Потім по мережевому шнуру передає його до комп’ютера, телевізора, іншому приймаючому пристрою. Вони, у свою чергу, передають електричні сигнали на ONU. Прилад перетворює їх в оптичні і посилає назад до лінійного терміналу OLT.

Оскільки всі термінали абонентів мають функцію  “Вмикай і працюй” (plug-and-play), досить просто підключити їх до оптичної лінії (того ж TV або комп’ютера). Для проведення Інтернету зазвичай досить купити ONU в стандартному варіанті, тобто облаштованому портом оптичним і мідним (по одному кожного виду). При необхідності використовувати “ОНУ ” як комутатор пристосування повинно мати не менше двох мідних портів.

Чому варто взяти в оренду абонентські термінали ONU в компанії ВЕДЕКОН?

Якщо ви хочете отримати доступ до мережі інтернет і отримати оптимальне співвідношення якості і ціни, звертайтеся в компанію ВЕДЕКОН. Тут ви отримаєте будь-який варіант оригінального продукту відомих брендів, а також:

  • гарантію на нього;
  • сервісне обслуговування;
  • професійну консультацію;
  • послугу доставки та встановлення і налаштування.

 

Wi-Fi роутер – від англійського router, мережеве обладнання, яке виконує функції маршрутизатора, а також функції бездротової точки доступу. Він використовується для забезпечення доступу до Інтернет або приватної комп’ютерної мережі. Залежно від виробника і моделі він може працювати в дротовій локальній мережі, через бездротову локальну мережу або в змішаній дротовій і бездротовій мережі. Роутер призначений для перенаправлення пакетів між різними адресними просторами, що зв’язує окремі сегменти мережі, архітектури, системи, що поєднують кабельні мережі і бездротових клієнтів. Напрями (маршрути) визначаються адміністратором виходячи з топології мережі. Крім основного завдання перенаправлення, маршрутизатори можуть виконувати функції мережевих екранів і фільтрів.

З розвитком і поширенням бездротових мереж Wi-Fi маршрутизатори обзавелися відповідними можливостями – вони оснащуються Wi-Fi адаптером, внесені зміни в програмне забезпечення, що дозволяє користувачеві будь-якого рівня швидко організувати домашню мережу без прокладання проводів і додаткового обладнання. Швидкість підключення до бездротової мережі залежить від використовуваного обладнання та підтримуваних стандартів IEEE 802.11

Як вибрати Wi-Fi роутер?

Щоб вибрати маршрутизатор правильно необхідно визначити, які параметри найбільш важливі. Варто врахувати з яким обладнанням і в яких умовах буде працювати маршрутизатор, необхідність додаткових можливостей або технічних особливостей. Отже, основні показники, на які необхідно звернути увагу:

  1. Тип підключення до глобальної мережі Інтернет.Необхідно розуміти яким чином Ви отримуєте доступ до мережі Інтернет від провайдера. Найчастіше це телефонна лінія або Ethernet-кабель, для мобільного доступу можна також задіяти 3G/4G. Відповідно до чого Вам може знадобиться певний порт. Крім того, краще уточнити у провайдера про обов’язкові вимоги до устаткування, що буде використовуватися.
  2. Бездротові стандарти, підтримувані використовуваним обладнанням. Існує кілька стандартів Wi-Fi – на даний момент актуальні: 802.11b/g, що забезпечує можливість підключення на швидкості до 54 Мбіт/сек, 802.11n draft – до 150 Мбіт/сек, 802.11n – до 300 Мбіт/сек. Природно можна взяти максимум, але даний параметр впливає на вартість маршрутизатора і дає можливість заощадити.
  3. Сила і стабільність сигналу може істотно впливати на швидкість підключення. Чим більше стін і перегородок в приміщенні, а також віддаленість місць підключення, тим сильніше повинен бути сигнал. На цей параметр впливає кількість підключених антен, їх потужність, а також можливість підключення зовнішніх антен.
  4. Наявні інтерфейси – варто звернути увагу на:
  • кількість і швидкість Ethernet-портів, впливає на кількість пристроїв, що підключаються по кабелю і швидкість підключення;
  • USB-порт визначає можливості підключення: USB-накопичувачі, принтери, МФУ, зовнішні модеми.
  1. Функціонал – важливим фактором є можливості налаштування безпеки, протоколи шифрування, наявність мережевого екрану, фільтрів, можливості лімітування трафіку. Також варто врахувати простоту адміністрування, наявність підтримки, доступної мови інтерфейсу.
  2. Підтримка IPTV – популярної послуги, яку надають Інтернет провайдери.
  3. Бренд – краще вибрати модель з лінійки відомого виробника, це можуть бути D-Link, TP-link, Asus, Zyxel, які забезпечують хорошу підтримку своїх продуктів – Ви легко зможете знайти всю потрібну інформацію, необхідні драйвера, оновлення ПЗ, відгуки.

Як підключити Wi-Fi роутер в мережу?

Для підключення роутера в мережу необхідно вибрати місце розміщення. Краще, якщо це буде якась центральна, рівновіддалена точка в приміщенні, що забезпечить хороший рівень сигналу для всіх можливих місць підключення. Мережа Інтернет підключається до відповідного порту, це може бути або гніздо ADSL, або виділений Ethernet-порт. Пристрої без Wi-Fi адаптера, комп’ютери, що знаходяться в безпосередній близькості – підключаються в вільні порти вбудованого світча.

Для підключення бездротових пристроїв потрібне первісне налаштування маршрутизатора. Вам потрібен комп’ютер/ноутбук і патч корд. Після налаштування у Вас буде ім’я мережі і пароль, які будуть потрібні для підключення до мережі. На кожному пристрої разово необхідно вказати реєстраційні дані.

Переваги використання:

  • Зручний доступ до мережі Інтернет при хорошій швидкості та при відносно невеликих разових витратах;
  • Можливості роздати доступ до мережі на кілька пристроїв (при необхідності за певними правилами);
  • Захист локальної мережі та пристроїв від зовнішніх загроз за допомогою мережевого екрану (при наявності);
  • 3G Wi-Fi роутер дозволяє підключити ноутбуки, планшети без відповідного модуля в мережу по 3G протоколу.

Бездротові маршрутизатори набули широкого поширення завдяки співвідношенню зручності використання і досить невисокою ціною. Можливості та якісні характеристики постійно вдосконалюються під зростаючі потреби споживачів і відповідно до технологій, що постійно розвиваються.

    Замовити підключення